Bonsai Merklín 2013

24.03.2013 16:13

BONSAI MERKLÍN 2013

 

10.ročník výstavy bonsají a suiseki

pod záštitou Velvyslanectví Japonska a hejtmana Plzeňského kraje

 

Areál zámku v Merklíně u Přeštic

 

1. - 2. června 2013

 

9.00 hod - 18.00 hod

 

Vstupné 50Kč

 

Expozice bonsají a suiseki

 

Vystavují pěstitelé bonsají a tvůrci suiseki z Česka, Německa a Polska

 

Expozice originál japonských KOI - Aquatica koi centrum

 

Prodej bonsají a potřeb pro pěstitele, bylin, květin,

minerálů a šperků z přírodních materiálů

 

 

Doprovodný program:

 

Sobota 1.6.2013

 

Velký sál

 

9.30 hod Demo Piotr Czerniachowski (Polsko) a Luboš Šebek (Česko)

Tvarování jamadori jalovce a modřínu.

 

13.00 hod Exhibice skládání origami z velkého formátu – Ondřej Cibulka

( kurátor České origami společnosti, aktivně se zabývá šířením a propagací origami v České republice, dováží originální japonský papír, www.origamido.cz )

Origami je japonské slovo, které znamená "skládat papír". Skládání papíru má v Japonsku dlouhou tradici, ale rozvíjelo se i v jiných zemích a dnes je známé po celém světě.

 

14.00 hod Aromaterapie a péče o zdraví – Helena Černá

( H. Cerna vystudovala aromaterapii na univerzite v Cambridge. Porada seminare a prednasky se zamerenim na vyuziti eterickych oleju v domaci peci a pri reseni beznych zdravotnich problemu. Na prednasce se dozvite, jak muze tato unikatni prirodni lecba prispet k udrzeni Vaseho fyzickeho i psychickeho zdravi. V prodejnim stanku bude mozna konzultace a namichani individualniho aromaterapeutickeho preparatu. )

Aromaterapie doslova znamená „léčbu pomocí vůní“. Je složen ze dvou slov: „aroma“ – vůně a „terapie“ – léčba.

 

15.00 hod Léčivé bubnování dle šamanské tradice – Jan Marek Maněna

Pojďme se s pomocí zvuků šamanského bubnu na pár okamžiků bezpečně vymanit ze světa všední reality a navštívit světy, které tu existují souběžně s tím naším. Hlas bubnu nás dokáže uvolnit a povznést. Dokáže nás dovést do hlubších částí našeho vnímání, myšlení i cítění. Zároveň také působí jako kotva, která nás spojuje s naším tělem a obvyklou realitou. Poklady, jež v sobě obvykle máme ukryté pod nánosy bláta a písku se pomalu vynořují z hlubin. Pokusme se nalézt vnitřní klid, dostat odpovědi na své otázky, nebo získat přístup k vnitřním pomocníkům, jež nám jsou kdykoliv k dispozici. To důležité, co mnozí z nás hledají v knihách, co chceme vědět od druhých, nebo hledáme v jiných vnějších projevech, máme uvnitř sebe. Jsme zváni na cestu, která nám při našem hledání může pomoci.

S sebou potřebujete jen jasný záměr. K nerušenému prožitku může pomoci pohodlný oděv, ještě lépe podložka pod sebe.

 

17.00 hod Aukce bonsají a rozpracovaných stromů Ladislava Kotála

Fotky stromů vč. jejich vyvolávacích cen budou měsíc před výstavou zveřejněny na našich stránkách.

 

Stan – zámecký park

 

9.00 hod Workshop Šárka Jásenská a Jarda Marek

Zájemci si mohou přinést svoje stromy. Bude probíhat poradenství.

Pokračování soutěže ve tvarování

 

9.00 – 18.00 hod Origami dílna, prodej potřeb

Aromaterapie poradenství

 

Park – zelená plocha

 

10.00 hod Exhibice skládání origami – skládání vázy – Helena Poustková

 

11.00 hod Léčivé bubnování a intuitivní tanec – Jan Marek Maněna, Eva Jelenová

Pohyb je základem života, ať už se projevuje navenek, nebo pouze vnitřně. A i přes tuto přirozenost jsme často strnule nehybní. Důvodem může být strach, že se budeme pohybovat „nedobře“, neboli jinak, než si myslíme, že se pohybovat máme, jak se to od nás očekává, jak je to v normě. Jsme možná příliš omezeni formami, které se nám prezentují jako ty správné, ať už se jedná o formy myšlení, jednání nebo i pohyb samotný. Přesto jsme všichni ojedinělími tanečníky na parketu svého života a kdesi v hloubi sebe sama přesně víme, jaké tempo a styl je pro nás to pravé. Pojďme se k sobě přiblížit a dovolme si alespoň na chvíli pocítit, kdo doopravdy jsme. Intuitivní tanec může uvolnit nejen naše tělo, ale rozpohybovat i naše city a myšlení. Dopřejme si zažít luxus být sám sebou.

S sebou si vezměte odvahu a odhodlání. Pro volný pohyb doporučuji i volnější oděv.

 

14.00 hod „Prohloubení spojení člověka v rámci Universa“ – Jiří Skobla

Meditace - Harmonizace čaker a naše propojování se Zemí a Sluncem. Naučíme více vnímat energii Země a Slunce uvnitř těla.

 

15.00 hod Aikido a iaido – Aikido dojo Plzeň

Aikido znamená "vítězství prostřednictvím míru". Smyslem tréninku aikido je vyřazení strachu a agresivity, rozvoj osobnosti a duševního postoje. Jde o nalezení harmonie mezi duchem a tělem a o mobilizaci potenciálu vnitřní síly člověka.

Iaido je zvláštní forma japonského šermu. Jeho obsahem je dovednost bleskového vytasení zbraně pro první rozhodující zásah.

www.adp-i.cz

 

Neděle 2.6.2013

 

Velký sál

 

9.30 hod Demo Piotr Czerniachowski (Polsko), Šárka Jásenská a Martin Ašenbrenner

Tvarování jamadori jalovce, modřínu a borovice.

 

13.00 hod Exhibice skládání origami z velkého formátu – Ondřej Cibulka

 

14.00 hod Kameny a minerály v lidovém léčitelství – Jiří Skobla

Kameny a jejich vliv na zdraví, kameny lotošního roku podle feng shui, minerály pro harmonizaci prostoru, krajiny a kameny vhodné pro bonsaje.

Jiří Skobla se již několik let zabývá energetikou kamenů a minerálů. Postupně je začal využívat i pro osobní léčení a speciální meditace zaměřené na relaxaci a harmonizaci těla, emocí i mysli, neboť energie kamenů je jedna z nejstarších na planetě a minerály dokážou informace přijímat i vysílat. Speciálně informované kameny také používá při harmonizaci prostorů i krajiny.

www.cestouharmonie.cz

 

15.00 hod Japonské masáže Shiatsu – členové České asociace shiatsu

Shiatsu (shia - tsu, počeštěně šiacu) znamená "tlak prsty".

Shiatsu je celostní metoda péče o zdraví. Jde o systém masážních technik původem z Japonska. Stojí však na mnohem starších základech orientálních masážních technik a na filozofických základech orientální, především čínské, medicíny.

Přednáška vč. ukázky.

www.shiatsuasociace.cz

 

Stan

 

9.00 hod Workshop Luboš Šebek a Jarda Marek

Zájemci si mohou přinést svoje stromy. Bude probíhat poradenství.

 

14.00 hod Zahradnická dílna „ 4 příběhy o salátu “ - Alena Lehmannová

Výlet do světa asijských chutí nejen pro zahradnice a zahradníky. Představíme Vám nejznámější listové zeleniny Japonska – mibunu, mizunu, komatsunu a chryzantému. Naučíme Vás, jak je i u nás můžete pěstovat a přidáme několik tipů, jak si malou salátovou zahrádku založit na balkoně. Společně si vysejeme semínka mibuny a mizuny, která si pak budete moci odnést s sebou domů. Určeno pro dospělé a děti v doprovodu rodičů.

www.prirodni-zahrady.cz

 

9.00 – 18.00 hod Origami dílna, prodej potřeb

Aromaterapie poradenství

 

Park – zelená plocha

 

10.30 hod Cvičení z keltské jógy Wydy – Jiří Skobla

Jednoduchá cvičení pro posilnění nervové soustavy, či uvlonění nahromaděného stresu a emocí.

 

13.00 hod Muso Jikiden Eishin Ryu Iai - jutsu - studenti Sekiguchi Kómei Sensei

Toto duchovní bojové umění je předáváno od dob japonského středověku. Je tradičním abstraktním a kulturním dědictvím členů klanu Tosa. Obsahuje vyšší samurajskou filosofii, jež vznikla v Japonsku a je přijímána po celém světě.

Koemi juku otevírá dveře všem, kteří usilují o formování charakteru a o předávání a popularizaci tohoto učení dál. Učitel má být vždy jako objektivní autorita, osvěžující vítr a průzračný proud.

https://www.komeijuku.cz

 

 

14.00 hod Tantra joga pro ženy – MOHENDŽODÁRO – Hanka Polívková

Pro zdravé pánevní dno, svěží tělo a klidnou mysl
Ucelený systém cvičení a meditací podle MUDr. Moniky Kůdelové-Sičové navazuje na jednu z nejstarších ženských duchovních tradic.
Asány propojují s tradičními ženskými hodnotami jako je vnitřní krása, intuice, svobodné prožívání emocí a sexuality. Jejich pravidelné cvičení vede k energetickému posílení orgánů uložených v malé pánvi, harmonizuje se ženský hormonální systém, ženám se navrací vitalita a krása. Cvičení zvládne každá žena, důraz se neklade na vnější provedení, důležitý je vnitřní efekt.
Cvičitelka Hanka Polívková - absolventka čtyřleté školy ženské tantra jogy u MUDr. Moniky Kůdelové - Sičové, nyní docházkové kurzy v Plzni a Přešticích, workshopy v Sokolově.

 

15.00 hod Muso Jikiden Eishin Ryu Iai - jutsu - studenti Sekiguchi Kómei Sensei

 

V sobotu i neděli:

 

9.00 – 18.00 hod Expozice obrazů „Šamanismus v obrazech Bereniky Maněnové“

Automatická kresba Bereniky Maněnové je tvořena motivy ze zvířecí i rostlinné říše. Účast na šamanských rituálech posílila schopnosti vhledů do jiných dimenzí, odkud přichází bohatá inspirace k výtvarnému vyjádření a otevírá se zdroj silné fantazie. Spontánní automatická kresba s intuitivními prvky prostupuje do lidských příběhů konkrétních osob a projasňuje další cestu životem.

https://www.peramost.cz/casopis/clanek/243/samanismus-v-obrazech-bereniky-manenove


9.00 – 18.00 hod Expozice profesionálních tanečních kostýmů pro orientální tanec
Cílem výstavy je přiblížit návštěvníkům pestrost a různorodost tanečních kostýmů pro orientální tance. Originální modely byly vytvořeny speciálně pro konkrétní vystoupení na festivaly a soutěže. Kostýmy jsou z dílny oděvního ateliéru Ogg i z dílny tanečnice a lektorky Heleny Halliah Votíkové.

 

9.00 – 18.00 hod Čajovna Dobrých čajů ( www.DobreCaje.cz )

 

10.00 – 18.00 hod Workshop automatické kresby – lektoři z Peramostu

Průchozí stanoviště, kde se bude možné samostatně nebo s pomocí průvodců rozkreslit. Každou sudou hodinu proběhne teoretický úvod do techniky čisté automatické kresby, organizované rozkreslení účastníků a následně ukázka energetických rozborů vztahy, zdraví, anomální zóny. Hlavní lektorkou workshopu bude Eva Suttnerová, která aktivně působí v oblasti automatické kresby, malby a písma bezmála třicet let.

www.peramost.cz

 

 

Pro děti

 

V sobotu i neděli od 13.30 do 16.00 hod bude probíhat program pro děti..

.. tvarování balónků, malování na obličej, skotačení s klaunem, soutěže ve dvojicích, trojicích, hry a soutěže ve zručnosti, hádanky, bublifukáda, schow - míchání koktejlů pro děti pod dohledem klauna ( v teplých dnech mícháme zásadně nemléčné koktejly, skládají se jen z kupovaných kvalitních džusů a barevných ovocných šťáv, do tohoto vkládáme ovocné želé bonbón v podobě zvířátka - had, pavouk, atd. )

 

------------------------------------------------------------------------------------------

 

Přivítáme pomoc fyzickou i materiální při přípravách i v průběhu výstavy,

vč.nových námětů na doprovodné akce.

 

Zájemci:

o vystavení exponátů – přihlášky do 15.4.2013

o prodejní a prezentační místa – přihlášky do 30.4.2013 ( omezená prodejní plocha )

o zveřejnění v reklamní akci ( plakáty, billboardy ) - přihlášky do 30.3.2013

o zajištění ubytování – přihlášky do 30.4.2013

 

Další informace na tel.čísle: 606237879 nebo 774820403 nebo mailem na bonsaimerklin@seznam.cz nebo noskova.bonsaimerklin@seznam.cz

 

 

Květen 2013 / Tým Bonsai Merklín